KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • ODR Bratoszewice
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Narodowy Instytut Wolności

WYSZUKIWARKA

Dofinansowanie do wapnowania - pobierz wniosek!

Opublikowano 01.08.2019 r.
Kwaśne i bardzo kwaśne – 40% polskich gleb potrzebuje wapnowania. Od 1 sierpnia, rolnicy mogą ubiegać się o dopłaty do zakupu preparatów odkwaszających. Za wypłatę pieniędzy będzie odpowiadał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

To, co rolnicy wydali już na preparaty, będą mogli częściowo odzyskać pod warunkiem, że nawozy zostały zakupione nie wcześniej niż w czerwcu, a także ubiegać się o dofinansowanie dopiero planowanych zakupów. 

Wsparcie zależne jest od wielkości gospodarstwa, którego powierzchnia nie może być większa niż 75 ha. Maksymalna dotacja to z kolei 300 złotych na tonę nawozu odkwaszającego

Program nie określa terminu ważności badania próbki gleby. Opinię w zakresie celu środowiskowego wymaganej masy składnika odkwaszającego, po przeprowadzonej analizie, wydaje właściwa miejscowo Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza. 

Wnioski o dofinansowanie można pobrać ze stron internetowych okręgowych stacji chemiczno-rolniczych, a ich wykaz i zasięg terytorialny znajduje się TUTAJ.

Tam też, w okręgowych stacjach chemiczno-rolniczych, można składać wnioski o dofinansowanie.

Budżet programu to w sumie 300 milionów złotych. 

Źródło: KRIR

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO