KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-08-12

Czterdziestokilogramowy niewybuch znaleziony na polu

Czterdziestokilogramowy pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej podczas prac polowych znalazł rolnik z Pogórza Ciężkowickiego. Pocisk znajdował się na niewielkiej głębokości ziemi ornej.

Chwilę grozy przeżył rolnik z Pogórza Ciężkowickiego. Mężczyzna w trakcie prac polowych natrafił na pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej. Pocisk znajdował się na niewielkiej głębokości ziemi ornej. O swoim znalezisku powiadomił policję.

 

Rolnik powiadomił dyżurnego tarnowskiej policji, który skierował na miejsce grupę minersko-pirotechniczną. Policjanci tej grupy potwierdzili, że jest to niebezpieczne znalezisko o dużej sile rażenia. Z uwagi na to, że pocisk został odkopany z dala od zabudowań mieszkalnych nie było konieczności ewakuacji. Miejsce to zostało właściwie oznaczone, a ponieważ znalezisko jest pochodzenia wojskowego powiadomiono patrol saperski Wojska Polskiego z Rzeszowa. Saperzy w sobotę zabrali pocisk i przetransportowali go na poligon, gdzie został zneutralizowany – informuje małopolska policja.

Policja przypomina, aby w takiej sytuacji bezwględnie nie próbować przenosić tego typu przedmiotów i jak najszybciej powiadomić odpowiednie służby.

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione