Miał sprzedawać warzywa i jajka... brał pieniądze i znikał
Policjanci kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Polski w Kielcach zatrzymali 50-letniego mieszkańca Raciborza, który może mieć na swoim koncie nawet kilkadziesiąt oszustw na szkodę seniorów.
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z kolegami ze skarżyskiej komendy od pewnego czasu analizowali zgłoszenia dotyczące oszustw na szkodę osób starszych. Ze sposobu działania wynikało, że za kilkunastoma oszustwami może stać ten sam sprawca – informuje policja.
Mężczyzna miał wchodzić do mieszkań pod pretekstem sprzedaży warzyw, owoców i jajek. Najpierw prosił o gotówkę, by później iść po towar, którego nie miał i znikał.
Seniorzy w ten sposób tracili pieniądze od 200 do nawet 2000 złotych. Śledczy ustalili, że mężczyzna dokonał kilku przestępstw na terenie powiatu skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, koneckiego i kieleckiego. Nie wykluczają też, że swoją przestępczą działalność prowadził na terenie województwa śląskiego, mazowieckiego i małopolskiego - dodaje policja.
Mężczyzna został zatrzymany w Brodach w powiecie starachowickim i usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za oszustwo może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Świętokrzyska Policja
Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|