KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
2019-09-11

Stabilny rynek żywca wieprzowego

Ceny żywca wieprzowego w Europie wciąż stabilne. Za zachodnią granicą to już trzeci tydzień stabilizacji. Krajowi przetwórcy również nie zmieniają cen. Szansą na podwyżki są rosnące potrzeby importowe Chin.

Tuczników w punktach skupu nie brakuje, a zapotrzebowanie na mięso i gotowe wybory ze strony handlu wciąż nie jest zbyt duże. Według notowań ISN, większa oferta tuczników z przeznaczeniem na ubój na rynku nie wprowadziła zmian w cennikach zakładów przetwórczych.

Ceny pozostały niezmienione w Holandii, Danii, Austrii i Wielkiej Brytanii. Słabszy popyt w Belgii spowodował spadek ceny tuczników o prawie 3 centy. We Francji cena została podniesiona o 1 cent. Bez zmian także w Niemczech. Notowania tuczników od ostatniego tygodnia sierpnia utrzymują się na poziomie 1,85 €/kg.

W Hiszpanii, gdzie konsumpcja wieprzowiny sezonowo spada z powodu końca okresu wakacyjnego, ceny na niezmienionym poziomie zostały utrzymane dzięki rosnącemu eksportowi do Chin. To właśnie rosnące potrzeby importowe Chin dają szansę na podwyżki.

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
REKLAMA

Redakcja

tel: 54 235 52 61

kontakt@kalendarzrolnikow.pl

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione