KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • ODR Bratoszewice
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

WYSZUKIWARKA

Wypadek przy zbiorze ziemniaków - kobieta mogła stracić rękę

Opublikowano 02.10.2019 r.
O sporym szczęściu może mówić 22-letnia kobieta, która w trakcie wykopków o mały włos nie straciła ręki. Do groźnego wypadku doszło w gminie Sułów (woj. lubelskie).

Kobieta stojąc na kombajnie, nagle na taśmie zauważyła rośliny, po czym chciała je szybko usunąć. Włożyła w tym celu rękę pomiędzy rolkę a metalowy element taśmy. Chwila nieuwagi i dłoń kobiety została wciągnięta. Na szczęście reakcja współpracowników była natychmiastowa. Kierujący ciągnikiem wyłączył maszynę, a przy pomocy metalowych prętów uwolniono rękę kobiety.

Szczegóły wypadku wyjaśnia policja.

22-latka po udzieleniu jej pomocy przedmedycznej przez druhów z OSP w Sułowie oraz strażaków z JRG w Szczebrzeszynie została przewieziona do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że doznane obrażenia nie zagrażają jej zdrowiu i nie są zbyt poważne – informuje Lubelska Policja i apeluje - rutyna i pośpiech nie są dobrymi doradcami. Zawsze należy działać z rozwagą nie zapominając o zasadach bezpieczeństwa.

 

Źródło: Lubelska Policja

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO