Nowoczesna obora w Poznańskiej Hodowli Roślin
Oddana do użytku hala udojowa to karuzela na 40 stanowisk dla krów mlecznych z systemem doju opartym o aparaty udojowe typu Apollo (automatycznie dipuje strzyki po zakończonym doju). Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest system odzysku ciepła z mleka, które wykorzystywane jest do ogrzania wody do pojenia. Ponadto ciepłe powietrze w okresie zimowym kierowane jest do hali udojowej. Nad całością czuwa system identyfikacji krów CowScout.
Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o. to nie tylko nowoczesna genetyka roślin i poszukiwane na rynku odmiany. To nie tylko najwyższej jakości materiał siewny przygotowywany na najnowocześniejszych i ciągle modernizowanych liniach produkcyjnych. Od roku 1998 w Poznańskiej Hodowli Roślin Sp. z o.o. funkcjonuje hodowla bydła mlecznego i produkcja mleka, która w całości sprzedawana jest do polskich mleczarni. Tym samym wraz z innymi krajowymi producentami mleka spółka przyczynia się do tego aby polski konsument mógł pić polskie mleko, a polski przemysł spożywczy miał dostęp do wysokiej jakości surowca. Nasz apetyt na produkcję rolniczą rośnie. Aby sprostać oczekiwaniom rynku oraz zwiększyć dobrostan zwierząt a w konsekwencji wydajność mleka podjęta została decyzja o modernizacji fermy. W roku 2016 zapadła decyzja o budowie nowego obiektu. W roku 2017 został wyłoniony w przetargu dostawca urządzeń firma CHŁODROL, która dostarczyła rozwiązania firmy GEA. Następnie wybrano wykonawcę obiektu firmę CHOD-DRÓG.
Obiekt oficjalnie otwierali: Czesław Janikowski – Prezes Zarządu Poznańskiej Hodowli Roślin, Filip Sondij – Dyrektor Departamentu Nadzoru nad Spółkami Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Jacek Malicki – Zastępca Dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, Karol Pabisiak – Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu „NSZZ Solidarność” Region Wielkopolska.
Źródło: KOWR
Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|