KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
21 października 2019

„Ochrzczeni i posłani” – trwa Tydzień Misyjny

„Ochrzczeni i posłani” to hasło tegorocznej Niedzieli Misyjnej, przypadającej 20 października. Niedziela i następujący po niej Tydzień Misyjny to wyjątkowy czas, ponieważ wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. 

Tegoroczny Światowy Dzień i Tydzień Misyjny wpisują się w wyjątkowy czas ogłoszonego przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, jakim jest październik. Ojciec Święty zaproponował, „aby bardziej rozbudzić świadomość missio ad gentes i podjąć z nową energią misyjną przemianę życia i duszpasterstwa” . 

Solidarność z misjami

Już od 93 lat, zawsze w przedostatnią niedzielę października, obchodzimy Niedzielę Misyjną. Świętowanie tego dnia ma na celu zaangażowanie katolików na całym świecie w misyjne dzieło Kościoła. W szczególny sposób otaczamy wtedy modlitwą misje, a w świątyniach przeprowadzana jest zbiórka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary. To piękny gest solidarności! Dzięki temu wspomagamy Kościoły na terenach misyjnych. Poza tym Tydzień Misyjny ma pokazać nam jak wiele istnieje inicjatyw, które można podejmować, aby pomagać misjonarzom i misjonarkom. Pamiętajmy, że zadaniem misjonarzy jest przede wszystkim wspieranie ewangelizacji w innych krajach. Warto dodać, że na świecie pracuje około 350 tysięcy misjonarzy, w tym ponad 2 tysiące Polaków. Na misje wyjeżdżają nie tylko duchowni, ale także coraz częściej świeccy. Osoby te są powołane przez Boga, poświęcają swoje życie na głoszenie wiary. Potrzebują jednak nieustannego wsparcia, które my możemy im dać. 

To wyjątkowy czas, kiedy katolicy na całym świecie solidaryzują się, modlą oraz wspierają misyjne dzieło Kościoła. 

Źródło: missio.org.pl

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione