KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • województwo łódzkie
  • Partner serwisu KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Partner serwisu Województwo Podlaskie
  • ODR Bratoszewice
  • Narodowy Instytut Wolności

WYSZUKIWARKA

Domowy pająk krzywdy nie zrobi, ale...

Opublikowano 09.11.2019 r.
Wielu z nas nie tyle boi się pająków, ile ich po prostu... nie lubi. O tym, że nie ma się czego bać przekonują w mediach społecznościowych Lasy Państwowe.

Polskich pająków jednak nie trzeba się bać, żaden domowy pająk nie jest w stanie zrobić nikomu krzywdy - informują Lasy Państwowe. - Szczęki wielu z nich nie są w stanie nawet przebić skóry człowieka.

Jednakże w Polsce występują trzy gatunki pająków, których można się obawiać. Jednak bardzo trudno je spotkać, no chyba, że ktoś często odwiedza jaskinie, studzienki kanalizacyjne, piwnice czy wyloty tuneli kolejowych. Tam bowiem mieszka jeden z bardziej jadowitych pająków - sieciarz jaskiniowy. Jego ukąszenie może być porównane do użądlenia szerszenia.

Naukowcy od dawna badają przyczyny arachnofobii (lęku przed pająkami). Większość z nich skłania się do twierdzenia, że bierze ona swój początek w dzieciństwie. Kiedy dziecko widzi dorosłych reagujących obrzydzeniem na pająki lub jest nimi straszone przez rodzeństwo czy rówieśników.

Jednak jeśli w naszym domu zobaczymy pająka to... jest to powód do radości.

Dlaczego?

Występowanie pająków może świadczyć o tym, że nasz dom jest wolny od chemikaliów, ponieważ są one wrażliwe na oddziaływania chemiczne - informują Lasy Państwowe.

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO