Posłowie na rzecz rolnictwa. Tworzą się zespoły parlamentarne

Kadencja polskiego sejmu rozpoczęta. Rząd wybrany i zaprzysiężony. Premier Mateusz Morawiecki wygłosił już expose. Czas zabrać się do pracy. Polscy parlamentarzyści pochodzą z różnych środowisk, chcą działać na wielu polach dla dobra społeczeństwa i mają ku temu możliwości. Tworzą się pierwsze, na zasadach określonych w Regulaminie Sejmu na podstawie art. 17 Ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, zespoły parlamentarne.
Dobrowolne członkostwo w tego typu organizacjach powinno sprzyjać angażowaniu polityków z różnych obozów do działania na rzcz rozwoju określonej dziedziny. Tych, które obrały sobie za cel walkę o lepsze jutro dla polskiego, szerokopojętego rolnictwa, jest sporo.
W IX kadencji sejmu powstały już trzy zespoły powołane przez Prawo i Sprawiedliwość. Są to Rolny Zespół Parlamentarny, Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązywania Problemów Mieszkańców "Polski Powiatowo-Gminnej", a także Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich. Parlamentarny Zespół ds. ochrony zwierząt, praw właścicieli zwierząt oraz rozwoju polskiego rolnictwa tworzą posłowie PSL-Kukiz'15. Lewica powołała Parlamentarny Zespół na rzecz ochrony zwierząt hodowlanych. Politycy wszytskich opcji są już w Parlamentarnym Zesple Przyjaciół Zwierząt. Pracę w tym kole zadeklarowało 32 posłów (w tym np. Jarosław Kaczyński) oraz dwoje senatorów (Gabriela Morawska-Stanecka i Michał Kamiński).
Będziemy śledzić losy poszczegółnych zespołów, ich inicjatywy i pracę. Jak dzięki temu zmieni się polskie rolnictwo i życie na wsi? Na to pytanie odpowie nam rozpoczynająca się kadencja.
![]() |
Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
|