KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2019-12-02

Lekka zima oziminom pomoże...

Meteorolodzy na najbliższy tydzień zapowiadają opady śniegu, a nocami lekki mróz. Taka pogoda oziminom na pewno nie zaszkodzi, a może nawet pomoże.

Jesień pod względem temperatury układa się pomyślnie dla ozimin - mówi nam Józef Węgrzyn, inżynier rolnik z Wielkopolski. - Temperatura obniża się w sposób łagodny, co sprzyja skutecznemu hartowaniu roślin. Jest bardzo wilgotno, ale silny wiatr w ubiegłym tygodniu trochę przesuszył pola. W takiej sytuacji pierwsze zwiastuny zimy jak śnieg i mróz na pewno oziminom nie zaszkodzą.

Po pierwsze - zapowiadane temperatury to zaledwie kilka stopni poniżej zera. Po drugie - niewielkiemu mrozowi w nocy towarzyszyć będzie śnieg.

To, co w takiej sytuacji jest najważniejsze, to fakt, że nie są zapowiadane silne wiatry, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie - wyjaśnia inżynier Węgrzyn. - Lekka zima w grudniu zdarza się często i nie jest to sytuacja nadzwyczajna. Choć na pewno śnieg i mróz nie zostaną z nami już do stycznia czy lutego, to taki epizod pomoże roślinom lepiej się zahartować.

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA

Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione