KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-03-21

Co może robić rolnik podczas kwarantanny?

Minister Jan Krzysztof Ardanowski wypowiedział się w sprawie praw i obowiązków rolnika przebywającego na kwarantannie. Jak się okazuje, w domu to są ludzie zdrowi, którzy są pod obserwacją...

Oznacza to, że jeśli rolnik zostanie poddany kwarantannie, to będzie przebywał w gospodarstwie, czyli może opiekować się zwierzętami i wykonywać inne prace.

Jeżeli ludzie są chorzy, mają koronawirusa, to są w szpitalu, a nie w domu. W domu to są ludzie zdrowi, którzy są pod obserwacją. W sytuacji gospodarstwa rolnego - zarówno rolnik, jak i jego pracownicy - to ich obszarem kwarantanny jest teren gospodarstwa. Nie zamknięcie się w domu, tylko teren gospodarstwa. I opieka nad zwierzętami czy inne czynności, które wymagają codziennej obecności rolnika - mówił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w radiowej Jedynce.

Minister pytany był także o sytuację pracowników zatrudnionych w gospodarstwach i zapasy żywności.
Minister wyjaśniał, że Polska eksportuje ,,ogromne ilości żywności" i na rynku wewnętrznym tyle jest produkowanej żywności finalnej przez zakłady przetwórcze, ile handel będzie potrzebował.

Pracownikami zatrudnionymi w gospodarstwach zajmie się nowa ustawa, która będzie w przyszłym tygodniu przyjęta przez Sejm.

Chodzi o to, żeby dla pracowników sezonowych, zagranicznych wydłużyć termin pobytu w Polsce. O to wnioskowali i przetwórcy i rolnicy. Żebyśmy nie stracili tych wartościowych pracowników, głównie za wschodniej granicy potrzebnych w polskim rolnictwie - dodał minister.

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione