KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-03-25

Czy wnioski o dopłaty bezpośrednie będą przesunięte?

Sprawdziliśmy, czy dymaniczna sytuacja spowodowana oczywiście wirusem COVID-19, może wpłynąć na przesunięcie terminów naborów wniosków o dopłaty bezpośrednie.

W tym roku, po raz pierwszy, rolnicy mogą ubiegać się także o dopłaty na poprawę dobrostanu zwierząt. Już po raz trzeci dokumenty o dopłaty bezpośrednie są przyjmowane za pośrednictwem aplikacji Ewniosek PLUS. Choć na początku budziło to wiele obaw, to dziś wielu rolników mówi, że forma elektroniczna jest łatwiejsza, niż tradycyjna. 

Dla rolników coroczne ubieganie się o dopłaty to oczywistość. Taka pomoc liczy się w budżecie każdego gospodarstwa. Dziś rolnicy muszą radzić sobie z nową sytuacją, jaką jest zagrożenie koronawurisem. Z tego powodu, wszystkie informacje, jakie są niezbędne do ubiegania się o otrzymanie dopłat, trzeba zdobyć telefonicznie lub za pośrednictwem internetu. 

O ile w sprawie płatności bezpośrednich sprawa jest prosta, to ubieganie się o dopłaty do dobrostanu wymaga konsultacji z doradcami, aby opracować specjalny plan. Jak zapewniają doradcy, większość wnioskujących rolników jest im znana. Wiedzą, czy dane gospodarstwo może ubiegać się o takie dopłaty, czy też nie. 

Jak wynika więc z zapewnień resortu rolnictwa i ARiMR, na chwilę obecną, nie przewiduje się zmiany terminów naboru wniosków o dopłaty, a to dla rolników bardzo dobra wiadomość. 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione