KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Partner serwisu Województwo Podlaskie
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Narodowy Instytut Wolności

WYSZUKIWARKA

Czy wnioski o dopłaty bezpośrednie będą przesunięte?

Opublikowano 25.03.2020 r.
Sprawdziliśmy, czy dymaniczna sytuacja spowodowana oczywiście wirusem COVID-19, może wpłynąć na przesunięcie terminów naborów wniosków o dopłaty bezpośrednie.

W tym roku, po raz pierwszy, rolnicy mogą ubiegać się także o dopłaty na poprawę dobrostanu zwierząt. Już po raz trzeci dokumenty o dopłaty bezpośrednie są przyjmowane za pośrednictwem aplikacji Ewniosek PLUS. Choć na początku budziło to wiele obaw, to dziś wielu rolników mówi, że forma elektroniczna jest łatwiejsza, niż tradycyjna. 

Dla rolników coroczne ubieganie się o dopłaty to oczywistość. Taka pomoc liczy się w budżecie każdego gospodarstwa. Dziś rolnicy muszą radzić sobie z nową sytuacją, jaką jest zagrożenie koronawurisem. Z tego powodu, wszystkie informacje, jakie są niezbędne do ubiegania się o otrzymanie dopłat, trzeba zdobyć telefonicznie lub za pośrednictwem internetu. 

O ile w sprawie płatności bezpośrednich sprawa jest prosta, to ubieganie się o dopłaty do dobrostanu wymaga konsultacji z doradcami, aby opracować specjalny plan. Jak zapewniają doradcy, większość wnioskujących rolników jest im znana. Wiedzą, czy dane gospodarstwo może ubiegać się o takie dopłaty, czy też nie. 

Jak wynika więc z zapewnień resortu rolnictwa i ARiMR, na chwilę obecną, nie przewiduje się zmiany terminów naboru wniosków o dopłaty, a to dla rolników bardzo dobra wiadomość. 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO