KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Województwo Podlaskie
  • Partner serwisu KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie

WYSZUKIWARKA

Minister Ardanowski: pada branża kwiaciarska

Opublikowano 25.03.2020 r.
W związku z koronawirusem poważny kryzys przechodzi branża kwiaciarska, która narzeka na prawie całkowity brak zamówień. Do tej sprawy odniósł się minister Ardanowski.

Jan Krzysztof Ardanowski na antenie radia RMF FM podkreślił, że najbardziej pokrzywdzonym sektorem rolnym jest branża kwiatowa.

W tej chwili pada branża kwiaciarska, ponieważ w sytuacji kryzysu ludzie nie kupują kwiatów, tylko kupują żywność. Więc trzeba przetrwać ten czas zamieszania, który mamy w tej chwili, a rynki się odbudują – powiedział minister.

Przypominamy, że kilka dni temu Polski Związek Ogrodniczy w liście do ministra Ardanowskiego zaapelował o podjęcie działań w związku z koronawirusem i trudną sytuacją branży kwiaciarskiej.

"Z dnia na dzień całkowicie załamał się rynek sprzedaży roślin ozdobnych, które nie mogą być magazynowane i sprzedane w terminie późniejszym" – zaalarmował Związek Ogrodniczy.

W najbliższym czasie nie odbędą się również duże wystawy ani targi ogrodnicze. Czy branża kwiaciarska może liczyć na jakąś pomoc?

Minister Ardanowski poinformował, że Polska oczekuje dodatkowych środków z UE na wsparcie rolnictwa dotkniętego spadkiem dochodów, również przesunięcia niewykorzystanych środków z PROW.

Źródło: RMF FM

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO