KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-03-25

Minister Ardanowski: pada branża kwiaciarska

W związku z koronawirusem poważny kryzys przechodzi branża kwiaciarska, która narzeka na prawie całkowity brak zamówień. Do tej sprawy odniósł się minister Ardanowski.

Jan Krzysztof Ardanowski na antenie radia RMF FM podkreślił, że najbardziej pokrzywdzonym sektorem rolnym jest branża kwiatowa.

W tej chwili pada branża kwiaciarska, ponieważ w sytuacji kryzysu ludzie nie kupują kwiatów, tylko kupują żywność. Więc trzeba przetrwać ten czas zamieszania, który mamy w tej chwili, a rynki się odbudują – powiedział minister.

Przypominamy, że kilka dni temu Polski Związek Ogrodniczy w liście do ministra Ardanowskiego zaapelował o podjęcie działań w związku z koronawirusem i trudną sytuacją branży kwiaciarskiej.

"Z dnia na dzień całkowicie załamał się rynek sprzedaży roślin ozdobnych, które nie mogą być magazynowane i sprzedane w terminie późniejszym" – zaalarmował Związek Ogrodniczy.

W najbliższym czasie nie odbędą się również duże wystawy ani targi ogrodnicze. Czy branża kwiaciarska może liczyć na jakąś pomoc?

Minister Ardanowski poinformował, że Polska oczekuje dodatkowych środków z UE na wsparcie rolnictwa dotkniętego spadkiem dochodów, również przesunięcia niewykorzystanych środków z PROW.

Źródło: RMF FM

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione