KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-04-21

Ułatwienia w ochronie roślin

W dobie pandemii koronawirusa rolnicy nie muszą przechodzić szkoleń ze stosowania środków ochrony roślin i wykonywać okresowego przeglądu sprzętu do oprysków. 

Rolnicy, pomimo panującej pandemii muszą zastosować na czas środki ochrony roślin. Jednak w czasach pandemii nie wymagane jest ani szkolenie, ani przegląd opryskiwacza. 

Według specjalistów, decyzja taka nie powinna odbić się negatywnie na stosowaniu oprysków. Rolnicy wiedzą jak stosować środki ochrony roślin i świadomie podchodzą do obowiązujących przepisów z tym związanych. 

Dodatkowo, jak mówią rolnicy, żaden doświadczony producent nie pozwoli sobie na wyjazd w pole uszkodzonym opryskiwaczem. To przyniosłoby straty nie tylko środowisku, ale i kieszeni rolnika. 

Normalnie okresowym badaniom sprawności technicznej sprzęt poddawany jest co roku. Z kolei szkolenia dla rolników stosujących ŚOR, ale także sprzedających lub prowadzących gospodarstwo w tym zakresie, muszą być powstarzane co 5 lat. W warunkach pandemii i zagrożenia zdrowia ich przeprowadzenie byłoby zbyt ryzykowne.

Według nowych przepisów, obowiązek przeglądu technicznego opryskiwacza oraz przeprowadzenia szkoleń z zakresu stosowania środków ochrony roślin został zdjęty na czas trwania epidemii i na 30 dni po jej zakończeniu,

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione