KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-05-10

Pobicie za monitoring z drona

Nowe technologie wkraczają w nasze życie w sposób, którego często nie akceptujemy. Nie może to jednak stanowić podstawy do agresji względem ludzi.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie, 43-letni mieszkaniec Jezior Wielkich pobił leśniczego za to, że monitorował z wykorzystaniem drona lasy i pola w pobliżu jego posesji. Agresywny mężczyzna odpowie za uszkodzenie ciała. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (04.05.2020) na terenie  gminy Jeziora Wielkie, gdzie późnym popołudniem leśniczy Nadleśnictwa Miradz monitorował z wykorzystaniem drona stan sanitarny lasu oraz szkody wyrządzone przez zwierzynę na polach uprawnych - informuje oficer prasowy KPP w Mogilnie. - Z jego relacji wynikało, że po skończonej pracy zajechał mu drogę samochód osobowy, z którego wyszedł 43-letni mieszkaniec Jezior Wielkich. Mężczyźnie nie spodobał się fakt, że w pobliżu jego posesji latał dron. Leśniczy wyjaśnił kim jest i jakie czynności wykonywał. Na nic się jednak zdały te tłumaczenia, bo agresywny 43-latek przewrócił go na ziemię i zaczął zadawać ciosy ręką w okolice twarzy. Na szczęście obrażenia spowodowane przez napastnika nie były poważne.


Sprawcy za uszkodzenie ciała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 


Niedawno informowaliśmy o wykryciu sprawców podpaleń trawy dzięki monitoringowi z dronów - to akurat dobrze. Wielu z nas słusznie uważa taką formę ,,podglądania nas'' za naruszenie prywatności. Wydaje się, że zanim takie urządzenia zostaną wprowadzone na wielką skalę powinna odbyć się dyskusja gdzie, co i na jakich zasadach można podglądać. Niestety, takiej dyskusji jednak do tej pory nie było.

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 
drukuj  
REKLAMA

Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione