KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-05-28

Żuraw okrutnie uśmiercony - po co? [drastyczne zdjęcia]

Komitet Ochrony Orłów zwraca uwagę na swoich stronach na bezmyślne okrucieństwo, które dotyka ptaków w Polsce. Nie ma wątpliwości, że działania są celowe. Tylko po co?

Martwy żuraw, z głową i skrzydłami przywiązanymi do palików wbitych na polu znaleziony został w powiecie mińskim w województwie mazowieckim. 

W średniowieczu osoby, które ,,nabroiły'', wieszano na wzgórzach lub przy głównych drogach do miast - pisze w mediach społecznościowych Komitet Obrony Orłów. - Zabieg ten miał dobitnie pokazać, kto rządzi na danym terenie i jaką siłą dysponuje. Czasy te odeszły już w zapomnienie, ale nie w powiecie mińskim, woj. mazowieckie. Jeden z mieszkańców w sposób jednoznaczny daje znać kto jest ,,panem'' na tym kawałku ziemi.

Nie jest to jedyny taki przypadek. Jak informuje w mediach społecznościowych Komitet Obrony orłów, często spotyka się podobnie zamęczone inne ptaki. Kilka dni temu w woj. lubuskim obrońcy przyrody zauważyli żywego jeszcze jastrzębia, który uwięziony był we wnyku szczękowym, który roztrzaskał kości nogi 

Niestety osobnik padł wkrótce po zdjęciu z drzewa - informuje KOO. - Obok w drugim wnyku wisiał martwy, niemalże przecięty w pół dzięcioł duży. Na gnieździe znajdowały się kolejne cztery nielegalne urządzenia kłusownicze oraz rozbite jajo. 

Jastrzębie to ptaki drapieżne, które eliminują nielubiane przez rolników gryzonie. Także żurawie częściowo żywią się gryzoniami. Mówi się, że o tym, jakimi jesteśmy ludźmi decyduje nasz stosunek do ,,braci mniejszych'' czyli zwierząt. Żurawie są ptakami rzadkimi i chronionymi, mamy więc nadzieję, że za bezsensowne zamęczenie ptaków spotka oprawcę zasłużona kara.

Foto: Komitet Obrony Orłów

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA

Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione