KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Partner serwisu Województwo Podlaskie

WYSZUKIWARKA

Będzie zakaz hodowli zwierząt futerkowych? - Kukiz'15 zawiadamia ABW

Opublikowano 29.11.2017 r.
Sejmowy klub Kukiz'15 złożył w poniedziałek zawiadomienie do ABW z prośbą o podjęcie skutecznych działań mających na celu ochronę polskiej branży futrzarskiej. Zdaniem posła Jarosława Sachajko istnieje podejrzenie, że ,,zorganizowane grupy" próbują zniszczyć tę branżę.

Od dłuższego czasu trwa w Polsce kampania na rzecz wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych, w związku z czym możemy zaobserwować wyjątkowo zorganizowaną, nie merytoryczną, a odwołująca się do naturalnych dla każdego człowieka, pozytywnych emocji miłości, współczucia, empatii do zwierząt, - skrajnie manipulując nimi – informuje we wpisie na portalu społecznościowym dr Jarosław Sachajko, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa.

Wygląda to tak jak na początku ery transformacji, gdy likwidowano polski przemysł mówiąc, że się nie opłaca, jest nie ekologiczne, – dobrze opisał to prof. Witold Kieżuna w książce „Patologia transformacji”.

Futrzarstwo jest najlepiej rozwijającą się i najbardziej dochodową branżą rolnictwa, spełniającą najwyższe normy. W branży futrzarskiej pracuje w Polsce bezpośrednio i pośrednio ok. 50 tysięcy osób, eksport wyprodukowanych przez nią dóbr w 2016 r. jest zbliżony do 1,6 miliarda złotych, a Polska jest trzecim na świecie producentem tych dóbr. Pojawia się pytanie: komu zależy, aby zniszczyć kolejną dochodową gałąź gospodarki? 

W branży związanej z hodowlą zwierząt futerkowych pracuje w Polsce bezpośrednio i pośrednio ponad 50 tysięcy osób, eksport wyprodukowanych przez nią dóbr w 2016 r. to ponad 1,5 miliarda złotych, a Polska jest trzecim na świecie producentem tych dóbr. Jak przekonuje klub Kukiz'15, rosyjski rynek oczekuje tego, aby mieć zyski z tej dochodowej branży. Poseł Sachajko uważa także, że futra to ekologiczne ubrania, a zalewający nas plastik powoduje choroby i niszczenie zarówno środowiska naszych gleb, jak i oceanów.

W celu ochrony polskiej branży futerkowej złożyłem zawiadomienie do szefa ABW z prośbą o podjęcie zdecydowanych i skutecznych działań mających na celu ochronę polskiej gospodarki przed szkodliwą kampanią zorganizowanych grup interesów finansujących i wspierających działania mające na celu likwidację prężnie rozwijającej się branży polskiej produkcji rolnej – informuje Jarosław Sachajko. 

 

 

kontakt1.jpg Redakcja WDR
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO