KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
28 listopada 2017

Będzie zakaz hodowli zwierząt futerkowych? - Kukiz'15 zawiadamia ABW

Sejmowy klub Kukiz'15 złożył w poniedziałek zawiadomienie do ABW z prośbą o podjęcie skutecznych działań mających na celu ochronę polskiej branży futrzarskiej. Zdaniem posła Jarosława Sachajko istnieje podejrzenie, że ,,zorganizowane grupy" próbują zniszczyć tę branżę.

Od dłuższego czasu trwa w Polsce kampania na rzecz wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych, w związku z czym możemy zaobserwować wyjątkowo zorganizowaną, nie merytoryczną, a odwołująca się do naturalnych dla każdego człowieka, pozytywnych emocji miłości, współczucia, empatii do zwierząt, - skrajnie manipulując nimi – informuje we wpisie na portalu społecznościowym dr Jarosław Sachajko, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa.

Wygląda to tak jak na początku ery transformacji, gdy likwidowano polski przemysł mówiąc, że się nie opłaca, jest nie ekologiczne, – dobrze opisał to prof. Witold Kieżuna w książce „Patologia transformacji”.

Futrzarstwo jest najlepiej rozwijającą się i najbardziej dochodową branżą rolnictwa, spełniającą najwyższe normy. W branży futrzarskiej pracuje w Polsce bezpośrednio i pośrednio ok. 50 tysięcy osób, eksport wyprodukowanych przez nią dóbr w 2016 r. jest zbliżony do 1,6 miliarda złotych, a Polska jest trzecim na świecie producentem tych dóbr. Pojawia się pytanie: komu zależy, aby zniszczyć kolejną dochodową gałąź gospodarki? 

W branży związanej z hodowlą zwierząt futerkowych pracuje w Polsce bezpośrednio i pośrednio ponad 50 tysięcy osób, eksport wyprodukowanych przez nią dóbr w 2016 r. to ponad 1,5 miliarda złotych, a Polska jest trzecim na świecie producentem tych dóbr. Jak przekonuje klub Kukiz'15, rosyjski rynek oczekuje tego, aby mieć zyski z tej dochodowej branży. Poseł Sachajko uważa także, że futra to ekologiczne ubrania, a zalewający nas plastik powoduje choroby i niszczenie zarówno środowiska naszych gleb, jak i oceanów.

W celu ochrony polskiej branży futerkowej złożyłem zawiadomienie do szefa ABW z prośbą o podjęcie zdecydowanych i skutecznych działań mających na celu ochronę polskiej gospodarki przed szkodliwą kampanią zorganizowanych grup interesów finansujących i wspierających działania mające na celu likwidację prężnie rozwijającej się branży polskiej produkcji rolnej – informuje Jarosław Sachajko. 

 

 

kontakt1.jpg Redakcja WDR
 
 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione