KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-07-09

Poważny wypadek podczas prac polowych

Komenda Miejska Policji w Tarnowie poinformowała o poważnym wypadku, do którego doszło w trakcie wykonywania prac polowych. Podczas koszenia łąki, rolnik stracił panowanie nad ciągnikiem, po czym pojazd wywrócił się do góry kołami. 

Jak informuje KPP Tarnów, mężczyzna, zjeżdżając drogą szutrową w dół do drogi głównej, zamierzał skręcić na łąkę, aby kontynuować koszenie łąki. Z uwagi na duże pochylenie, traktorzysta stracił panowanie na pojazdem, wynikiem czego było przewrócenie się ciągnika rolniczego do góry kołami. Traktor nie był wyposażony w kabinę, kierowca wypadł z niego i został przygnieciony przez pojazd.

Z pomocą strażaków ochotników udało się wydostać rannego kierowcę. Został on zabrany do tarnowskiego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili złamanie kości miednicy oraz ogólne potłuczenie. Obrażenia te na szczęście nie zagrażają jego życiu. 

Z uwagi na okres letni i czas intensywnych prac polowych policjanci apelują o rozwagę, a także zachowanie trzeźwości przy obsługiwaniu maszyn rolniczych.

Źródło, fot. KPP Tarnów

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA

Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione