KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-07-09

Koniec ze sprzedażą żywego drobiu na targach w Chinach?

Ostatnio coraz głośniej mówi się o zapowiedziach chińskich władz dotyczących stopniowego ograniczania sprzedaży i uboju żywego drobiu na hurtowych rynkach żywności oraz mniejszych rynkach świeżej żywności. Przypomnijmy, że zakażenia koronawirusem w Chinach pod koniec 2019 roku powiązane były z żywymi zwierzętami sprzedawanymi na tego typu rynkach. 

Obecne deklaracje Chin pojawiły się po zaostrzeniu kontroli na hurtowych rynkach żywności i wprowadzeniu zakazu sprzedaży i konsumpcji dzikiej fauny i flory po wybuchu ostatnich przypadków COVID – 19 w Pekinie, które wiązano z największym rynkiem hurtowym produktów rolnych - informuje KIPDiP.

Chińczycy rekomendują, aby w przyszłości ubój drobiu odbywał się w miejscach o określonych warunkach, a nie targach z żywymi zwierzętami. W Chinach powszechnym zjawiskiem jest ubój i sprzedaż drobiu na targowiskach (kupujący mogą także zdecydować o uboju drobiu w domu). Chińczycy uważają, że takie pozyskiwanie produktów rolnych pozwala na maksymalne utrzymanie ich świeżości. W całym kraju jest ponad 4100 rynków hurtowych żywności. Szacuje się, że ponad 70 proc. mięsa, drobiu, owoców morza i pozostałej świeżej żywności jest tym właśnie kanałem wprowadzana na rynek. Co ciekawe, zapowiedzi chińskich władz spotkały się z pozytywnym odbiorem ze strony organizacji praw zwierząt.

Źródło: KIPDiP

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA

Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione