KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • ODR Bratoszewice
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Narodowy Instytut Wolności

WYSZUKIWARKA

"Poznaj nasze KGW" Piaskowe Babki

Opublikowano 29.07.2020 r.
Działają zaledwie od kilku miesięcy, a już udało im się zrealizować tak wiele wspaniałych akcji. Pomysłów jest oczywiście jeszcze więcej. Jakich? Przekonajcie się sami i poznajcie Koło Gospodyń Piaskowe Babki z Piasków Brzóstowkich.

Nasze Koło powstało 20 lutego 2020 r. więc ma zaledwie kilka miesięcy, a swoją działalność zaingurowało w czasach trudnych dla wszystkich, w dobie koronawirusa. Zaczęło się od tego, że z jedną z koleżanek, siedząc przy kawie, wpadłyśmy na pomysł założenia takiego koła. W ościennych miejscowościach naszej gminy są liczne KGW, więc stwierdziłyśmy, że my też możemy spróbować i udało się.  Aktualnie koło liczy 34 osoby, w tym mamy również 4 mężczyzn. Męska dłoń jest zawsze potrzebna - opowiada przewodnicząca KGW Piaskowe Babki Pani Sylwia Ziółkowska.

Przede wszystkim działamy na rzecz naszej miejscowości i jej mieszkańców. Staramy się pomagać na tyle, na ile jest to możliwe. Pomimo, że działamy od niedawna, udało nam się zorganizować m.in. Dzień Kobiet. To była pierwsza taka nasza impreza, która miała także charakter integracyjny dla członków koła. Później, jak wszystkim wiadomo, nastała pamdemia koronawirusa, która jednak nie powstrzymała nas w działaniu. Udało nam się zorganizować Kiermasz Wielkanocny, który przenieśliśmy do świata internetu, czyli na Facebooka. Sprzedawałyśmy tam nasze rękodzieło i ozdoby wielkanocne.

Przyłączyłyśmy się również do akcji charytatywnej dla małego Igorka, mieszkańca naszej gminy, gdzie na licytację wystawiłyśmy oponki robione przez członkinie naszego koła. Braliśmy również udział w challenge dla chorej Zosi, podczas tego wyzwania robiliśmy przysiady. Największym naszym sukcesem, jak do tej pory, było zorganizowanie paczek z okazji Dnia Dziecka dla dzieci z naszej miejscowości. W dobie pandemi udało nam się pozyskać 16 sponsorów, dzięki czemu każde dziecko do 18 roku życia otrzymało paczkę ze słodyczami i drobnymi gadżetami, które to osobiście dostarczyliśmy do ich domów. Bo jak wiadomo wszystkie dzieci nasze są - dodaje z uśmiechem Pani Sylwia.

Nasze kolo jest zarejestrowane w ARiMR. Skorzystałyśmy z tej możliwości i bardzo się z tego cieszymy. W kole mamy fantastyczne kobiety o różnorodnych zainteresowaniach, zdolnościach i talentach. Spotykamy się tak często, jak jest to możliwe. Rozmawiamy, wymieniamy się poglądami, pomysłami, przemyśleniami, a na takich spotkaniach właśnie rodzi się wiele pomysłów. Każda z nas ma coś do powiedzenia, a później staramy się realizować nasze plany - zachwala swoje koleżanki Przewodnicząca koła.

Koło przez mieszkańców odbierane jest dobrze, o czym świadczy chociażby liczb osób należących do niego. Plany są, były i będą. Na chwilę obecną szykujemy się na Rekordowe Wakacje z Radiem Rekord w naszej gminie, które odbędą  się 8 sierpnia 2020 r., gdzie nasze koło wystawi się ze smakołykami, które to będziemy sprzedawać. Planujemy również konkurs dla dzieci z nagrodami organizowany przez nasz kolo podczas Rekordowych Wakacji. W planach mamy również organizację Święta Piaskowej Babki (nazwa święta od nazwy koła) w naszej miejscowości. Chcemy, aby to święto odbywało się co roku i stało się taką naszą coroczna tradycją. Aby mieszkańcy mogli się wspólnie spotkać, porozmawiać, zintegrować. W dalszych planach mamy również organizację tzw. Mikołaja dla dzieci oraz kiermaszu bożonarodzeniowego. A co jeszcze będzie, to czas pokaże - podsumowuje Pani Sylwia.

Zapraszamy do odwiedzania Facebookowej strony KGW Piaskowe Babki :-)

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO