KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • ODR Bratoszewice
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

WYSZUKIWARKA

Jaka sytuacja na rynku strusi?

Opublikowano 31.08.2020 r.
Rynek strusi nie poddał się pandemii koronawirusa. Najwięksi hodowcy pozostali na rynku, zrezygnowali jedynie najmniejsi. Aktualnie trwa wykluwanie piskląt w gospodarstwach i ubój żywca w zakładach. 

W tym roku ze względy na zawirowania pogodowe, strusie od końca czerwca do połowy lipca nie chciały się nieść. Jaja udało się ponownie pozyskać dopiero pod koniec lipca. Teraz rozpoczęło się wykluwanie strusi – potrwa do końca września. Pisklęta są także przywożone z Belgii. Za jedno pisklę trzeba zapłacić 216 zł. Rok temu był to koszt 230 zł. 

Równocześnie trwa ubój strusi w zakładach. Żywiec w punktach skupu kosztuje teraz średnio 11 zł/kg. Świeże mięso jest wysyłane do Belgii i Niemiec. Z kolei do Szwajcarii, która do tej pory była naszym dużym odbiorcom, trafia tylko mrożona strusina i ze względu na problemy związane z pandemią w znacznie mniejszych ilościach. 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO