KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-09-08

Całkowity zakaz hodowli futerkowych?

Prezes największego ugrupowania politycznego w sejmie - Jarosław Kaczyński - przedstawił projekt ustawy, tzw. "piątkę dla zwierząt", który zakłada m.in. likwidację hodowli futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego. 

Nasza formacja i ja osobiście od długiego czasu uważaliśmy, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny jeśli chodzi o ochronę zwierząt - powiedział prezes PiS.

Liczymy na poparcie ponadpartyjne. To nie jest kwestia polityczna, ale związana z tym wszystkim, co jest określane jako humanitaryzm - dodał Kaczyński

Projekt przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych i częstsze kontrole schronisk.

W Polsce trzeba wprowadzić zupełnie nowy porządek prawny, jeśli chodzi o ochronę zwierząt. Względy, które za tym przemawiają, mają charakter humanitarny, ale jest także jeszcze jeden wzgląd - w Polsce bardzo często mówi się o europeizacji, że Polska powinna być jak Europa. To czasem jest celne, a czasem nie warto się wzorować na państwach, które leżą na zachód od naszych granic. Ale na pewno to jest celne, jeśli mówimy o tym, żeby w Polsce humanitarne standardy odnoszące się do zwierząt były nie gorsze, a nawet może lepsze jeszcze niż w krajach na zachód od naszej granicy - powiedział szef PiS na wtorkowej konferencji w Warszawie.

Przyszedł taki moment, w którym możemy się tym zająć na poważnie. Jest gotowy projekt ustawy. Chciałem powiedzieć, że ogromnie angażuje się w to młode pokolenie naszej partii. Liczymy na poparcie ponadpartyjne. To nie jest kwestia polityczna, ale związana z tym wszystkim, co jest określane jako humanitaryzm - dodał.

Ustawa zakłada też ograniczenie uboju rytualnego, a zatem może dotknąć rolników, którzy dostarczają zwierzęta do ubojni. 

Czy projekt zyska aprobatę pozostałych ugrupowań w parlamencie? Do sprawy będziemy wracać. 

źródło 1

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 
drukuj  
REKLAMA

Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione