KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • ODR Bratoszewice

WYSZUKIWARKA

Bluzy damskie na jesień i zimę – jak wybrać?

Opublikowano 21.09.2020 r.
Kiedy aura za oknem staje się coraz mniej przewidywalna, a chłodne poranki i wieczory zaczynają dawać się we znaki, oznacza to, że nadszedł czas na zmianę garderoby z letniej na jesienno-zimową. Bez dwóch zdań w trakcie tych dwóch pór roku na ulicach rządzą bluzy damskie. Jak więc wybrać odpowiedni model, by zapewnić sobie wygodę i dobrze wyglądać?

Bluzy damskie – jaki fason sprawdzi się w sezonie jesienno-zimowym?

Chociaż bluza damska kojarzy się głównie ze sportowymi stylizacjami, nie oznacza to, że można ją nosić wyłącznie na siłownię. Doskonale sprawdza się również na co dzień, zwłaszcza jeśli pogoda panująca za oknem nie zachęca do wyjść. Zapewnia bowiem optymalny komfort cieplny. Jest również wygodna i nie krępuje ruchów. Nic więc dziwnego, że kiedy lato ma się ku końcowi, modne bluzy damskie stają się jednym z najbardziej rozchwytywanych elementów kobiecej garderoby. Jakie modele są szczególnie polecane na jesień i zimę?

Bluza z kapturem to podczas chłodniejszych dni strzał w dziesiątkę. Zabezpiecza bowiem przed zimnem także skórę głowy, która jest zdecydowanie bardziej wrażliwa na wahania temperatur niż inne części ciała. Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, mróz czy śnieg, mają negatywny wpływ także na włosy. Bluza z kapturem pozwoli je przed nimi ochronić.

Kolejnym popularnym modelem jest bluza z zamkiem. Może ona z powodzeniem pełnić funkcję okrycia wierzchniego. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią ubierać się na cebulkę. Można ją bowiem szybko ściągnąć i ponownie założyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się również bluzy typu oversize. Są nie tylko wygodne, ale i modne. Tego typu modele można z powodzeniem zakładać do pracy, jeśli nie obowiązuje w niej biznesowy dres code.

Materiał ma znaczenie

Bluzy damskie mogą być wykonane z różnych materiałów. To, na jaki rodzaj tkaniny się zdecydujesz, wbrew pozorom ma duże znaczenie. Przesądza bowiem o walorach użytkowych danego rozwiązania. Jeśli zamierzasz nosić bluzę na co dzień, sięgnij po model bawełniany. Będzie on miękki w dotyku i zapewni odpowiedni komfort cieplny. Co więcej, bawełna to naturalny materiał, który jest bezpieczny dla skóry.

Z kolei jeżeli bluza ma Ci służyć do biegania lub jazdy na rowerze, optymalnego modelu warto szukać wśród rozwiązań wykonanych z materiałów syntetycznych (najlepiej z domieszką poliestru i elastanu). To ubrania, które nie tylko utrzymują stałą temperaturę ciała, ale również bardzo dobrze odprowadzają pojawiającą się w trakcie treningu wilgoć. Zapewniają również skuteczną wentylację odzieży.

Na rynku dostępne są również bluzy damskie powstałe z połączenia materiałów naturalnych i syntetycznych. To praktyczne rozwiązania, które łączą w sobie wiele walorów. Są przyjazne dla skóry i miękkie w dotyku, a zarazem dobrze odprowadzają pot i wilgoć. Ich zaletą jest wysoka wytrzymałość i odporność na wielokrotne pranie. W efekcie przez długi czas zachowują swój atrakcyjny wygląd.

Najmodniejsze bluzy damskie

Przy wyborze bluzy damskiej warto wziąć pod uwagę także jej kolorystykę i design. Dostępne na rynku modele są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie rozwiązanie, które przypadnie mu do gustu. Modne są nie tylko gładkie warianty, ale i wszelkiego rodzaju nadruki, np. z postaciami z popularnych bajek. Wbrew pozorom tego typu ubrania nie są zarezerwowane wyłącznie dla dziewczynek.

Obecnie na topie są również miksy kolorystyczne. Rzucający się w oczy, wielobarwny print to strzał w dziesiątkę. Obok takiego rozwiązania trudno przejść obojętnie. W tym sezonie rządzą również motywy zwierzęce.

  Materiał partnera. 
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO