KalendarzRolników.pl
PARTNERZY PORTALU
  • ODR Bratoszewice
  • Partner serwisu Krajowa Rada Izb Rolniczych
  • Partner serwisu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
  • Narodowy Instytut Wolności
  • Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

WYSZUKIWARKA

Rozprawiamy się z mitami o lakierach hybrydowych!

Opublikowano 21.09.2020 r.
Choć manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością, w sieci wciąż można napotkać się z wieloma nieprawdziwymi informacjami na temat tej metody stylizacji paznokci. Warto je więc wyjaśnić, a także wskazać, jaka jest prawda na temat hybryd.

 

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Jest to jedno z najczęściej pojawiających się pytań na forach, stronach tematycznych i w portalach społecznościowych. Od razu można podkreślić, że dobrej jakości hybrydy nie wpływają negatywnie na kondycję płytki paznokcia. Wręcz przeciwnie. Dzięki zastosowanym produktom, staje się ona twardsza, bardziej odporna na uszkodzenia, a także szybciej rośnie.

Groźny będzie wyłącznie nieprawidłowy sposób aplikacji lakieru hybrydowego. Najczęściej popełniane błędy dotyczą zdzierania starej hybrydy (należy ją usunąć specjalnym preparatem) oraz zbyt intensywnego matowienia. Jeśli wykonasz wszystko zgodnie z instrukcją, Twoim paznokciom nic nie grozi.

Czy grubość lakieru ma wpływ na jego wytrzymałość?

Kolejny mit związany jest ze sposobem aplikacji hybrydy. Różne „porady” wskazują często, że im grubsza warstwa lakieru, tym będzie on bardziej odporny na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ rozmaitych czynników szkodliwych.

Nie jest to jednak prawdą. Co więcej, zbyt duża ilość lakieru (a także bazy lub topu) może negatywnie wpłynąć na trwałość całego efektu. Głównie dlatego, że poszczególne warstwy nie zostaną odpowiednio naświetlone przez lampę. To z kolei sprawi, że zniszczą się znacznie szybciej, niż w normalnych warunkach.

Jeśli manicure hybrydowy, to tylko w salonie?

Usługi profesjonalnych kosmetyczek dają gwarancję, że hybryda nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale również okaże się bardzo trwała. Zwłaszcza gdy użyją one materiałów i urządzeń wysokiej jakości. Warto zaznaczyć, że wpływ na końcowy efekt ma nie tylko dobór lakieru, bazy i topu. Ważna jest też sama lampa. Szczególnie zalecane są modele UV LED.

I choć salony kosmetyczne mogą pozwolić sobie na zakup produktów z górnej półki, wcale nie oznacza to, że podobnego efektu nie uzyskasz także u siebie w domu. Na co trzeba zwrócić uwagę, by tak rzeczywiście się stało?

  • Jakość zakupionej lampy – nie należy decydować się na modele najtańsze, ponieważ z reguły wyróżniają się niewielką mocą i wykorzystaniem diod słabej jakości. Za 100-150 złotych zakupisz przyzwoitą lampy LED/UV, które spełnią wszystkie najważniejsze kryteria.
  • Rodzaj produktów – podobnie jak w przypadku sprzętów, także lakiery nie mogą być przypadkowe. Warto decydować się na hybrydy renomowanych marek, które dają gwarancję trwałego efektu. To samo tyczy się baz oraz topów. Pomocne okażą się również wszelkie akcesoria, na przykład takie jak folie do paznokci, bloki polerskie, waciki, aplikatory do pyłków czy też drewniane patyczki.
  • Sposób aplikacji – powinna przebiegać zgodnie z instrukcją. Kolejne warstwy nakładaj powoli i dokładnie. Nie pomijaj żadnego etapu, zwracaj przy tym szczególną uwagę na to, w jaki sposób należy nakładać wszelkie zdobienia. Jest to najlepszy sposób na to, aby uzyskać piękne, trwałe paznokcie. 

Hybryd nie trzeba się bać. Wręcz przeciwnie. Warto korzystać z wszystkich możliwości, jakie dają tego typu lakiery. Nie tylko pozwalają łączyć kolory i tworzyć niezapomniane efekty, ale również wzmacniają płytkę paznokcia, zapewniając tym samym doskonałą trwałość koloru. Jeśli nie zapomnisz o zasadach dotyczących prawidłowej aplikacji hybrydy, Twoim paznokciom nic nie grozi.

  Materiał partnera.
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 

Komitet do spraw pożytku publicznego
NIW
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030
PROO