KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-09-28

Za nami VII Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej

W tym roku Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej odbyło się w nieco innej formule niż zwykle. Przez trzy dni odbywały się panele tematyczne, które ze względu na pandemię były transmitowane online. 25 września odbyła się debata z udziałem ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

W spotkaniu brali także udział byli ministrowie rolnictwa. Tegoroczna debata poświęcona była Zielonemu Ładowi.

Podczas spotkania ministrowie podkreślali potrzebę stabilizacji, ponieważ - jak mówili - rolnik nie planuje rozwoju, inwestycji na rok czy dwa, tylko na dłużej.

Rolnictwo, które przecież nigdy nie będzie wolne od rozlicznych problemów, może je rozwiązywać tylko wtedy, kiedy racjonalnie działająca „władza” będzie umiała słuchać tych bezpośrednio zainteresowanych, czyli rolników i będzie potrafiła zaskarbić sobie szacunek i zaufanie świata rolniczego – powiedział minister Ardanowski i dodał, że prezentuje często zdecydowaną, twardą ocenę rzeczywistości i to właśnie współpraca z organizacjami rolniczymi jest szczególnym wyznacznikiem jego działania.

Polskie rolnictwo ma przed sobą szansę. Nie zmarnujmy jej – podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski.

Po zakończeniu debaty odbyła się uroczystość nagradzania laureatów konkursu Sołtys i Rolnik Roku. Konkurs, podobnie jak debata, organizowany jest przez "Gazetę Pomorską".

VII Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej odbywało się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współorganizatorem tego wydarzenia był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Źródło: MRiRW

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA

Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione