KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-09-29

Maszyna rolnicza na drodze publicznej - co mówią przepisy?

Wielkopolska Izba Rolnicza zwróciła się do ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego z propozycją zmiany przepisów dotyczących kwestii poruszania się maszyn o szerokości 3 metrów po drogach publicznych. Co na to szef resortu? Mamy odpowiedź!

Odnosząc się do kwestii dotyczących poruszania się maszyn o szerokości powyżej 3 metrów po drogach publicznych, MRiRW informuje, że po skonsultowaniu się z Ministrem Infrastruktury i Budownictwa, który zebrał opinie m.in. od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych negatywnie ocenia propozycję zmian przepisów - czytamy w komunikacie WIR.

MRiRW uważa, że dopuszczenie poruszania się maszyn o szerokości 3 metrów wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo ruchu drogowego –  z uwagi na ich szerokość, która na lokalnych drogach może być większa od szerokości jezdni jak również ostre elementy zespołu tnącego mogące stanowić duże zagrożenie dla pieszych i rowerzystów.  MRiRW zwraca uwagę na  proponowany czas dopuszczenia poruszania się maszyn – miesiące lipiec i sierpień są okresami zwiększonego ruchu turystycznego i przejazdy po wąskich drogach samorządowych kombajnów z zamontowanym tzw. hederem mogą powodować uszkodzenia elementów infrastruktury drogowej takich jak: znaki drogowe czy urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Źródło: WIR

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA

Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione