KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Partner serwisu Województwo Podlaskie
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-10-07

Rolnicy blokują drogi w całej Polsce!

O godzinie 10.00 rozpoczęła się kolejna akcja protestacyjna rolników rolnicy z OPZZ i AGROunii. Dziś blokują drogi w całej Polsce. W ten sposób wyrażają swój sprzeciw wobec, tzw. „Piątki dla zwierząt” oraz objęcia urzędu przez nowego ministra rolnictwa. 

Polska Stanie. Kilkadziesiąt blokad w samej WLKP, kilkadziesiąt na Podlasiu. Nie ma województwa gdzie nie będzie co najmniej kilku. Protestują hodowcy bydła, trzody, zwierząt futerkowych, producenci zbóż, warzywnicy i nie tylko" - napisał na Twitterze Michał Kołodziejczak.

Tuż po rozpoczęciu protestu lider AGROunii powiedział, że w całym kraju ma miejsce ponad 150 blokad. Rolnicy wjechali m.in. na rondo pod Sieradzem, przy zjeździe na S8, gdzie wylali gnojówkę.

Polscy gospodarze przyznają, że ich niezadowolenie narasta i w tym momencie nic już nie jest w stanie zatrzymać ich protestów. Na Facebooku AGROunii w taki sposób zapraszają do włączenia się w akcję:

Politycy liczą na to, że przez trzy lata zdążymy zapomnieć, ale tak się nie stanie. Jeśli będzie trzeba to wywieziemy ich na taczkach, które od dawna czekają na wiejskiej, żeby je tylko użyć. W jedności siła nie możemy dać się rozbić na poszczególne organizacje dlatego zapraszamy do wspólnego działania. 

Źródło, fot. FB Agrounia

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
drukuj  
REKLAMA
Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 
Tu nas znajdziesz
Napisz do nas

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione