KalendarzRolników.pl
Nie masz jeszcze konta?

Partnerzy portalu

Partner serwisu Województwo Podlaskie
Partner serwisu Anwil Grupa Orlen
Partner serwisu Polski Cukier
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie
Krajowa Rada Izb Rolniczych
KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA
2020-11-15

Koronawirus: przepisy nie są precyzyjne...

Rolnik w czasie pandemii nie ma łatwo. Jak pokazują osobiste przykłady rolników, czasem przepisy sobie, a życie sobie. I bardzo wiele zależy od interpretacji przepisów przez urzędników.

Jak poinformowała Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, do izby w Sieradzu zgłaszało się wielu rolników, którzy zgłosili problem nieprecyzyjnych przepisów związanych z kwarantanną rolniczą. Okazało się, że producenci rolni nie mogą wykonywać swoich obowiązków, ze względu na to że informacje przekazywane przez służby kontrolujące osoby na kwarantannie były sprzeczne z tym co można uzyskać od Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.


Z tego powodu IRWŁ zobowiązała się, by podjąć działania, mające na celu sprecyzowanie przepisów dotyczących tego co rolnik może robić przebywając na kwarantannie, tak, by by nie była możliwa ich wieloraka interpretacja.
Ale to nie jedyny pandemiczny problem. 

Wnioskujemy, by podjąć działania o rozszerzenie pomocy dla rolników z tytułu pandemii –COVID -19. Wnioskujemy aby wsparciem finansowym objęci zostali wszyscy rolnicy bez względu na rodzaj prowadzonej produkcji - postulują Rady Powiatowe IRWŁ w Sieradzu i Wieluniu. .


Przed nami - być może - kolejne zmiany związane z reżimem sanitarnym przy pandemii Covid 19. W przypadku ogłoszenia lockdownu także sytuacja producentów rolnych stanie się znacznie trudniejsza, dalsze ograniczenia wiązać się będą bowiem z jeszcze bardziej ograniczoną możliwością sprzedaży płodów rolnych, a duża podaż mięsa wieprzowego w krajach UE powoduje, że ceny spadają. W tej sytuacji wydaje się słuszne, że wraz z pomocą dla przedsiębiorców potrzebna jest także pomoc dla rolników.

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj
 
drukuj  
REKLAMA

Redakcja

Wydawca

WDR
ul. Modra 23
87-807 Włocławek
www.wydawnictwodr.pl

 

Tu nas znajdziesz

Napisz do nas


pozycje oznaczone * muszą być wypełnione