Kalendarzrolnikow.pl - Jesteśmy agroportalem dla całej rodziny.

Kiedy suszowe za 2019 rok? Jeszcze trzeba poczekać...

Opublikowano 22.05.2020 r.
Po nowelizacji budżetu będzie możliwa wypłata pomocy suszowej za 2019 rok - miał powiedzieć minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski we wtorek. Jak mówi minister, chodzi o ,,niewielką część'' pomocy.

W ocenie ministra nie wypłacono pomocy dla ok. 3500 gospodarstw, a 90% poszkodowanych gospodarstw pomoc otrzymało. Pieniędzy nie otrzymały największe gospodarstwa.

Problem z wypłatą niewielkiej części pomocy suszowej za 2019 rok pojawił się z uwagi na epidemię koronawirusa, która wymagała od rządu znalezienia środków na nieplanowane wcześniej wydatki - mówił minister Ardanowski. - Troska o zdrowie naszych obywateli jest na pierwszym miejscu i sprawiła, że nie byliśmy w stanie wypłacić całej pomocy. 

Zdaniem szefa resortu rolnictwa do nowelizacji budżetu państwa może dojść za kilka tygodni.

Rolnicy muszą uzbroić się jeszcze trochę w cierpliwość - mówił minister rolnictwa.

Jak mówił minister, majowe deszcze znacznie ograniczyły możliwość wystąpienia suszy w tym roku. 

Sprawa nie jest jeszcze całkowicie wyjaśniona, ale najbardziej krytyczne fazy wzrostu roślin są już na szczęście wolne od problemu suszy - mówił minister Ardanowski. - Jednak nie cieszmy się za wcześnie, ale problem suszy jest w tym roku w rolnictwie mniejszy niż w 2019 roku. 

To dobra wiadomość dla rolników ale i dla ministerstwa - jeśli w prawie połowie roku jest jeszcze problem z wypłatą pomocy suszowej za rok miniony, to kiedy rolnicy mogliby liczyć na ,,suszowe'' za 2020 rok? 

 

kontakt1.jpg Redakcja KalendarzRolnikow.pl
Zainteresował Cię ten artykuł? Masz pytanie do autora? Napisz do nas tutaj